Londona uzsāk pirmo Pasaules bezkontakta maksājumu shēmu ielu izpildītājiem

Šeit ir negadījums no bezskaidras naudas sabiedrības, kuru jūs, iespējams, iepriekš neesat domājis: pazemīgs ielas izpildītājs. Galu galā, ja vairāk no mums maksāsim savu ceļu ar viedtālruņiem un bezkontakta kartēm, kā mēs varam piedāvāt rezerves pārmaiņas metro mūziķiem? Londonā ir viens risinājums: jauna sistēma, kas apgādā izpildītājus ar bezkontaktu maksājumu termināliem.

Šo nedēļas nogali projekts tika uzsākts pilsētas mērs Sadiq Khan un ir sadarbība ar Busk In London (profesionāla organizācija buskers) un Zviedrijas maksājumu kompānija iZettle (šī mēneša laikā nopelnījis PayPal par 2,2 miljardiem dolāru). Daži no dažiem izpildītājiem pēdējo nedēļu laikā ielās ir pārbaudījuši iZettle bezkontaktu lasītājus, un tagad Khans saka, ka šī shēma tiks izlaista visā Londonas 32 rajonos.

Charlotte Campbell, pilna laika ielas izpildītājs, kas piedalījās izmēģinājumā, teica BBC News, ka jaunā tehnoloģija "būtiski ietekmēja iemaksas". Said Campbell: "Vairāk cilvēku, nekā jebkad agrāk piesakoties ziedot, kamēr es dziedu, un bieži, ja viens cilvēks dara, tad seko vēl viens. "

Lasītājiem ir jābūt savienotam ar viedtālruni vai planšetdatoru un jāpieņem fiksētu summu maksājumi (ko nosaka atsevišķs izpildītājs). Viņi strādā ar bezkontakta kartēm, tālruņiem un pat smartwatches. Vēl nav detaļas par to, cik daudz lasītāju tiks piegādāti Londonas ielu izpildītājiem, vai arī viņiem būs jāmaksā pašiem lasītājiem.

Lai gan privātpersonas dažreiz izveido savas bezkontaktu maksājumu sistēmas (un Ķīnā nav nekas neparasts, ka ielu izpildītāji un ubagos izmanto QR kodus, lai lūgtu mobilos padomus), šī ir pirmā šāda veida sistēma, ko virza pilsētas iestāde.

"Busking palīdz jaunajiem māksliniekiem uzlabot savu talantu un dod viņiem iespēju veikt priekšā lielu cilvēku skaitu," sacīja khans preses paziņojumā. "Es priecājos, ka iZettle ir izvēlējies Londonu, lai uzsāktu šo novatorisko shēmu - ļaujot māksliniekiem pieņemt ziedojumus ar karšu maksājumiem, kā arī skaidru naudu. Tagad vairāk londonistu varēs parādīt savu atbalstu galvaspilsētas brīnišķīgajiem, talantīgajiem ielu izpildītājiem. "

Lai gan ielu izpildītāji spēs pielāgoties šīm pārmaiņām, ir arī vērts padomāt par tiem, kuri netiks, piemēram, bez pajumtes. Eksperti saka, ka, ja monētas un piezīmes pazudīs no pilsētas ielām, tas būs vēl viens šķērslis, kas atstāj trūcīgos no sabiedrības. Ja jums nav bankas konta vai piekļuves internetam, kā jums vajadzētu dzīvot pasaulē bez skaidras naudas? Tas ir jautājums, par kuru vēl esam atbildējuši.