Smart Card apskats - viedkaršu lasītājs

Viedkarte, kas parasti ir mikroshēmas karte, ir plastikāta karte, kurā ir iegultā datora mikroshēma - vai nu atmiņas, vai arī mikroprocesora tips, kas uzglabā un pārveido datus. Šie dati parasti ir saistīti ar vērtību, informāciju vai abiem, un tiek saglabāti un apstrādāti kartes mikroshēmā. Karšu dati tiek transakti, izmantojot lasītāju, kas ir daļa no skaitļošanas sistēmas. Sistēmas, kuras tiek uzlabotas ar viedkartēm, šodien tiek izmantotas vairākās galvenajās lietojumprogrammās, tostarp veselības aprūpes, banku, izklaides un transporta jomā. Visās lietojumprogrammās var gūt labumu no pievienotajām funkcijām un drošībai, ko nodrošina viedkartes. Saskaņā ar Eurosmart datiem, pasaules viedkaršu sūtījumi 2010. gadā pieaugs par 10%, sasniedzot 5,455 miljardus kāršu. Tirgus, ko tradicionāli apkalpo citas mašīnlasāmu karšu tehnoloģijas, piemēram, svītru kods un magnētiskā josla, tiek pārveidotas viedkartēs, jo aprēķinātā peļņa no ieguldījumiem katru gadu pārskata katru karšu izsniedzēju.

Pieteikumi

Eiropā, kas pirmo reizi tika ieviesta Eiropā pirms gandrīz trīs desmitiem gadu, viedkartes depozīts kā taksofonu saglabāts vērtības rīks, lai samazinātu zādzības. Attīstot viedkartes un citas mikroshēmas kartes, cilvēki atrada jaunus veidus, kā tos izmantot, tostarp maksas karti kredītu iegādei un dokumentu glabāšanai papīra vietā.

ASV patērētāji ir izmantojuši viedkartes visam, sākot no apmeklējot bibliotēkas, iegādājoties pārtikas preces, apmeklējot filmas, stingri integrējot tos ikdienas dzīvē. Vairākās ASV štatos tiek īstenotas viedkaršu programmas valdības lietojumprogrammām, sākot no Motoru departamenta līdz elektroniskiem pabalstu pārskaitījumiem (EBTs). Daudzās nozarēs ir ieviesta viedkaršu jauda savos produktos, piemēram, GSM digitālie mobilie tālruņi, kā arī TV-satelītu dekoderi.

Kāpēc viedkartes

Viedkartes uzlabo jebkura darījuma ērtības un drošību. Tie nodrošina lietotāja un konta identitātes saglabāšanu pret viltojumiem. Viedkaršu sistēmas ir izrādījušās uzticamākas nekā citas mašīnlasāmās kartes, piemēram, magnētiskā josla un svītrkoda, un daudzi pētījumi parāda, ka kartes lasīšanas laiks un lasītāja dzīves uzlabojumi liecina par daudz zemākām sistēmas uzturēšanas izmaksām. Viedkartes arī nodrošina svarīgus sistēmas drošības elementus datu apmaiņai gandrīz jebkura veida tīklā. Tie pasargā no visiem drošības draudiem, sākot ar neuzmanīgu lietotāja paroļu glabāšanu līdz sarežģītiem sistēmas hacks. Izmaksas, kas saistītas ar organizācijas vai uzņēmuma paroles atiestatīšanas pārvaldību, ir ļoti augstas, tādējādi viedkartes ir rentabls risinājums šajās vidēs. Daudzfunkciju kartes var izmantot arī, lai pārvaldītu tīkla piekļuvi sistēmai, saglabātu vērtību un citus datus. Pasaulē cilvēki tagad izmanto viedkartes dažādiem ikdienas uzdevumiem, tostarp:

SIM kartes un telekomunikācijas

Visizcilākā viedkaršu tehnoloģiju izmantošana ir Subscriber Identity Modules (SIM), kas nepieciešama visām mobilo sakaru (GSM) standarta mobilo sakaru sistēmu sistēmām. Katrs tālrunis izmanto unikālo identifikatoru, kas ir saglabāts SIM kartē, lai pārvaldītu katra abonenta tiesības un tiesības dažādos tīklos. Šis lietojums attiecas uz vairāk nekā pusi no visām ik gadu patērētajām viedkartēm. Universālie abonentu identifikācijas moduļi (USIM) tiek izmantoti, lai novērstu identitātes trūkumu kā tālruņa pāreju no GSM, UTMS un 3G tīkla operatoriem.

Lojalitāte un saglabātā vērtība

Vēl viena viedkaršu izmantošana tiek saglabāta vērtība, jo īpaši lojalitātes programmas, kas izseko un nodrošina motivāciju atkārtot klientus. Saglabātā vērtība ir ērtāka un drošāka nekā skaidrā nauda. Emitentiem, pludiņš tiek realizēts pēc neiztērētās bilances un atlikumiem uz atlikumiem, kas nekad netiek izmantoti.

Multi-ķēdes mazumtirgotājiem, kuri pārvalda lojalitātes programmas daudzos dažādos uzņēmumos un POS sistēmās, viedkartes var centralizēti atrast un izsekot visus datus. Pieteikumi ir daudz, piemēram, transports, autostāvvieta, veļas mazgātava, spēles, mazumtirdzniecība un izklaide.

Digitālā satura un fizisko aktīvu nodrošināšana

Papildus informācijas drošībai viedkartes var nodrošināt lielāku pakalpojumu un aprīkojuma drošību, ierobežojot piekļuvi tikai pilnvarotam lietotājam (-iem).

Informāciju un izklaidi piegādā, izmantojot satelītu vai kabeli, uz mājas DVR atskaņotāju vai kabeļtīklu vai kabeļu datoru. Pakalpojumu piegāde mājās tiek šifrēta un atšifrēta, izmantojot viedkarti par abonenta piekļuvi. Digitālās video apraides sistēmas jau ir pieņēmušas viedkartes kā elektroniskas atslēgas aizsardzībai.

Viedkartes var arī darboties kā jutīgu laboratorijas iekārtu mašīnu iestatīšanas atslēgas un narkotiku, instrumentu, bibliotēkas karšu, sporta klubu aprīkojuma uc ierīču iestatījumi. Dažās vidēs viedkartes, SD un microSD kartes aizsargā digitālo saturu, kad tas tiek piegādāts uz mobilajām rokām / telefoniem.

E-komercija

Viedkartes patērētājiem ļauj viegli droši uzglabāt informāciju un naudu pirkšanai. Piedāvātās priekšrocības patērētājiem ir šādas:

Karte var veikt personisko kontu, kredīta un pirkšanas preferenču informāciju, kuru var piekļūt ar peles klikšķi, nevis aizpildot veidlapas.

Kartes var pārvaldīt un kontrolēt izdevumus ar automātiskiem ierobežojumiem un ziņošanu.

Interneta lojalitātes programmas var izvietot vairākos pārdevējus ar atšķirīgām POS sistēmām, un karte darbojas kā drošs centrālais depozitārijs punktos vai prēmijās.

Mikro maksājumi - maksā nominālās izmaksas bez darījumu maksām, kas saistītas ar kredītkarti, vai summām, kas ir pārāk mazas skaidrā naudā, piemēram, atkārtotas izdrukas izmaksas.

Bankas izdotas viedkartes

Visā pasaulē banku kontrolēti kooperatīvi (Visa, MasterCard, Discover un American Express) ir iztērējuši miljonus viedkartes saskaņā ar EMV (Europay, MasterCard, VISA) standartiem. Bieži vien minētas kā mikroshēmas un PIN kartes; tie ir de facto banku izsniegšanas karšu veidi lielākajā daļā valstu, izņemot ASV. Tā kā Kanāda ir nesen uzsākusi regulējuma maiņu uz EMV kartēm, ASV būs vienīgā Ziemeļamerikā esošā sala, kas vēl nav pieņēmusi, kas ir ko izraisa pieaugošais krāpšanas veids ar kredītkartēm un debetkartēm. Ir pierādīts, ka viedkartes darījumu nodrošināšanai ar regulējumu ir tik daudz, ka EMV standarts ir kļuvis par normu.

Tā kā bankas ienāk konkurencē jaunizveidotajos tirgos, piemēram, ieguldījumu brokeru darījumos, ar viedkaršu palīdzību tiek nodrošināti darījumi ar paaugstinātu likmi. Tas nozīmē:

Viedkartes palielina uzticēšanos, uzlabojot drošību. Divfaktoru autentificēšana nodrošina datu un vērtības aizsardzību visā internetā. Draudi, piemēram, "Cilvēks vidū" un "Trojas zirgi", kuri atkārto lietotāja vārdu un paroli, tiek novērsti.

Tas uzlabo klientu apkalpošanu. Klienti var izmantot drošas viedkartes ātrai, 24 stundu elektronisko pārskaitījumu veikšanai internetā

Izmaksas tiek samazinātas: darījumiem, kas parasti prasītu bankas darbinieka laiku, un elektronisko dokumentu apstrādi klientam ar viedkarti

Veselības informātika

Veselības aprūpes datu sprādziens rada jaunus izaicinājumus, saglabājot pacientu aprūpes un konfidencialitātes aizsardzības efektivitāti. Viedkartes pievēršas abiem šiem izaicinājumiem, nodrošinot drošu, mobilu pacienta informācijas uzglabāšanu un izplatīšanu, sākot no avārijas datiem līdz pabalstu statusam. Daudzas socializētās valstis jau ir pieņēmušas viedkartes kā pilnvaras saviem veselības aprūpes tīkliem un kā līdzekli, lai veiktu tūlītēju atgūstamu elektronisko veselības reģistru (EHR). Viedkaršu ieguvumi veselības aprūpē ietver:

Ātra, precīza pacientu identificēšana; uzlabota ārstēšana

Krāpšanas samazināšana, nodrošinot pakalpojuma sniedzēja / pacienta vizītes un apdrošināšanas atbilstību

Ērts veids, kā veikt datu apmaiņu starp sistēmām vai vietnēm bez sistēmām

Samazināt ierakstu uzturēšanas izmaksas

Iegultā medicīnas ierīču kontrole

Daudzus gadus iebūvēti kontrolierīši ir bijuši dažādu veidu mašīnās, kas regulē savu funkciju kvalitāti un precizitāti. Veselības aprūpē iegultās viedkartes nodrošina vislabāko un drošāko aprūpi tādās ierīcēs kā dialīzes iekārtas, asins analīzes aparāti un lāzera acu operācijas iekārtas.

Uzņēmumu un tīklu drošība

Microsoft Windows, Sun Microsystems (Oracle Corporation meitasuzņēmums) un visām jaunajām Linux versijām ir iebūvēti programmatūras āķi, lai viedkartes izvietotu kā lietotāja vārdu un paroļu aizstājēju. Aptuveni Scard DLL un Kriptodeta pakalpojumu sniedzējs (CSP) Microsoft ir izveidojis pilnīgu akreditācijas platformu. Uzņēmumi, kas saprot, ka publiskās atslēgas infrastruktūra (PKI) - uzlabota drošība ir tas, kas nepieciešams plaši izvietotiem darbiniekiem, jaunais standarts ir viedkaršu simbols. Izmantojot viedkartes, tiek uzlabota uzņēmumu savstarpējā mītne un virtuālie privātie tīkli (VPN). Lietotājiem var autentificēt un atļaut piekļuvi konkrētai informācijai, pamatojoties uz sākotnējām konfigurācijas tiesībām. Papildu pielietojums ir no drošā e-pasta uz elektronisko komerciju.

Fiziskā piekļuve

Visu veidu uzņēmumiem un universitātēm ir nepieciešamas vienkāršas identitātes kartes visiem darbiniekiem un studentiem. Lielākajai daļai šo personu tiek piešķirta piekļuve noteiktiem datiem, aprīkojumam un departamentiem atbilstoši viņu statusam. Daudzfunkcionālās, mikroprocesoru viedkartes ietver identitāti ar piekļuves privilēģijām un var arī saglabāt vērtību izmantošanai dažādās vietās, piemēram, kafejnīcās un veikalos. Daudzas viesnīcas arī ir pieņēmušas ISO 7816 tipa karšu lasītājus, lai nodrošinātu tikai personāla telpas un telpas.

Visas ASV valdības un daudzas korporācijas tagad ir izveidojušas bezkontaktu lasītāju kā piekļuves punktu savām iekārtām. Daži uzņēmumi ir iekļāvuši arī šo credential biometrisko elementu. Vecākās sistēmas izvieto vienkāršu tuvuma karšu sistēmu kā vārtu turētāju. Bet, tā kā drošības prasības ir kļuvušas spēcīgākas un ISO 14443 standarta sistēmu izmaksas ir kļuvušas zemākas, pasaule ātri pieņem šo jauno standartu. Šī tirgus maiņa daļēji ir saistīta ar ASV valdības pieņemto pilnvaroto personas identitātes pārbaudes (PIV) standartu. Šajā standartā ir bagātīga piegādātāju un integratoru ekosistēma.

Ja jums ir nepieciešams atrast informāciju par viedkaršu lasītāju ierīci, sazinieties ar mums lūdzu!