Banku bankomātu atrašanās vietas stratēģija zinātnes jomā

Kādreiz prātoju, kāpēc dažu banku automatizētās bankomātu (ATM) kioski atrodas blakus viens otram vai tuvākajā apkārtnē? Redzot cilvēkus, kas ierindojas rindās, lai atkāptos no šiem apvienotajiem bankomātiem, turpretī šajā vienīgajā bankomātā, kas atrodas pus kilometru attālumā, ir gandrīz kāds?

Pirms meklējat atbildes, sapratīsim, kā lielākā daļa banku lemj par bankomāta atrašanās vietu. Bankas izveidoja bankomātus divu iemeslu dēļ - lai sniegtu pakalpojumus saviem klientiem un iegādātos citu banku klientu darījumus, kas tiem sniegs dažus ieņēmumus.

Lai apkalpotu savus klientus, bankas izveido bankomātus, kas atrodas blakus vai viņu filiālēs. Lai iegūtu citu banku klientu darījumus, bankomāti tiek izveidoti tādās jomās kā tirgus vietas, lieli dzīvojamie kompleksi, lieli tirdzniecības / biroju kompleksi, svarīgi mezgli, dzelzceļa stacijas un autobusu stendi. Viņi apkalpo savus klientus arī šajos ārpus uzņēmuma bankomātos.

Bankas arī izvieto bankomātus stratēģiskās vietās, piemēram, lidostās, tirdzniecības centros un mantojuma ēkās. Viņi to dara galvenokārt publicitātes labad, lai padarītu to zīmola atpazīstamu, pat maksājot augstu telpu nomu. Šādi ATM kioski ir spilgti izgaismoti ar pievilcīgu interjeru.

Tiek veikta ģeogrāfiskā demogrāfiskā izpēte par atrašanās vietu, lai izvēlētos vietu ārpus ATM kioska. Lai gan primārais kritērijs ir potenciāls kritums, tiek ņemti vērā arī citi faktori, piemēram, noma, adekvāta elektroapgāde, savienojamība, stāvvietu pieejamība klientu transportlīdzekļiem, atrašanās vietas drošības riska profils un tuvākā naudas padevēja filiāle.

Pārējie interesantie faktori ir tas, vai ceļš ārpus atrašanās vietas ir vienvirziena vai divvirzienu, vai atrašanās vieta atrodas blakus restorānam, dzērienu veikalam vai zivju / gaļas tirgum. Ja ceļš ir vienvirziena, ATM kioskam ir jābūt pa kreisi no ceļa (labās puses braucieniem tādām valstīm kā Indija). Ja atrašanās vieta atrodas blakus ne tik labi uzturētai ēdnīcai, tā varētu piesaistīt grauzējus, kas savukārt kaitētu kabelim un citām daļām. Lielākā daļa banku nevēlas izveidot bankomātu pie dzērienu veikala vai bāra acīmredzamu iemeslu dēļ.

Bankas var izveidot bankomātus vietās, kas atbilst iepriekš minētajiem kritērijiem, bet laika gaitā lietas var mainīties. Piemēram, banka, kas atradusi darījumus vienā no saviem augstajiem darījumiem ar ATM, pēkšņi tuvojās pēc ceļa, kurā atradās to bankomāts, tika atzīta par "vienvirziena", savukārt bankomāts bija nepareizā ceļa pusē.

Vēl viena banka, kas bija izveidojusi ATM labā atrašanās vietā un daudzus gadus redzēja lielu darījumu skaitu, pēkšņi pamanīja kritumu. Izpētot, viņi atrada, ka problēmu izraisīja grauzēji, kas nolaupīja ATM kabeļus, jo ēdnīca bija ieradusies tieši blakus. Trešā banka atrada cementa putekļus, kas aizsedza ATM karšu lasītāju pēc tam, kad blakus veikals, kas pārdeva cementu, ieradās.

Tiklīdz ATM ir izveidots vietā un sāk piesaistīt pienācīgu darījumu skaitu, tas arī piesaistīs konkurenci. Ļoti drīz jūs redzēsiet daudzus bankomātus, kas atrodas tuvākajā apkārtnē. Šī koncepcija ir izplatīta mazumtirdzniecības nozarē, un to sauc par kopu veidošanu. Ja viens automobiļu tirgotājs vienā telpā izveido izstāžu zāli, arī citi automašīnu tirgotāji.

Kā klients jūs varat arī doties uz atrašanās vietu, kurā ir vairāki bankomāti. Ja viens ATM nedarbojas, vienmēr ir cits tuvējais, lai apmierinātu jūsu vajadzības. Jums nav jāuztraucas par maksām, jo zināms skaits darījumu ir bezmaksas, pat ja lietojat citas bankas bankomātu. Pārbaudiet bezmaksas darījumu skaitu, kas jums ir piemēroti jūsu bankai.

Klienti bieži nevēlas izmantot citus bankas bankomātus, jo viņi nezina, kā risināt problēmas. Ja atrodaties šādā situācijā, droši glabājiet savu darījumu vai SMS brīdinājumu par darījumu un nekavējoties vērsieties pie savas bankas.

Viņi pieņems jūsu sūdzību un veiks nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu, ka darījums tiek atcelts tādā apmērā, kādā bankomāts nav devis jums naudu. Process, ar kuru jūsu banka pieņems šo jautājumu ar banku, kuras ATM tā ir, tiek saukta par atmaksu, un tā ir daļa no jebkura maksājumu tīkla strīdu pārvaldības un norēķinu procesa.