Kas ir karšu lasītājs

Karšu lasītājs ir datu ievades ierīce, kas nolasa datus no karšu formas datu nesēja. Karšu lasītājus var iedalīt kontaktu un bezkontaktu IC karšu lasītājos un attālos lasītājos atbilstoši dažādu veidu kartēm. Saskarnes IC karte atbilst ISO7816 standarta interfeisam, bet bezkontakta IC karte atbilst ISO14443 standarta interfeisam. Attālinātie lasītāji izpilda ETC GB20851 standarta saskarni.

card reader

Atmiņas kartes saskarnes nav vienveidīgas. Galvenās atmiņas karšu veidi ietver CF karti, SD karti, MiniSD karti, SM karti,

Karšu lasītājs ir aparatūras ierīce, kas ļauj nolasīt un pārsūtīt datus no dažādām portatīvām atmiņas ierīcēm. Tā var būt atsevišķa ierīce, kas savieno ar datoru, izmantojot USB, vai arī to var integrēt datorā vai daudzfunkcionālajā ierīcē. Kartes lasītāja komerciālās versijas var nolasīt drošības viedkartes. Lielākā daļa karšu lasītāju pieņem vairākas atmiņas karšu formātus, tostarp Compact Flash un Secure Digital. Turklāt lielākajā daļā daudzfunkciju printeru / skeneru / kopētāju tagad ir iebūvēti karšu lasītāji, tādējādi varat izmantot printeru priekšrocības fotogrāfiju drukāšanai.

Daži karšu lasītāji var piekļūt tikai viena veida atmiņas kartei, kamēr dažas atmiņas kartes ir integrējušas karšu lasītāju funkcionalitāti. Tāpēc, kamēr USB ligzdā ievietojat šāda veida atmiņas karti, dators var tieši piekļūt saviem datiem.