Kas ir viedkarte

Viedkarte ir elastīga plastikāta karte, parasti izgatavota no PVC, kurā ir viena vai vairākas iebūvētas integrētās shēmas. Viedkartes integrēto shēmu bieži sauc par ICC, viedkaršu mikroshēmu, viedo mikroshēmu moduļiem vai drošu mikrokontrolleru (Secure MCU), kamēr viedkartes bieži sauc arī par viedkartēm, čipkartēm, IC kartēm, ICC vai CPU kartēm.

Viedkartes fiziskās īpašības ir noteiktas ISO / IEC 7816-1 (identifikācijas kartes - integrētās shēmas kartes - 1.daļa: kartes ar kontaktiem - fiziskās īpašības), bet kontakttīklu atrašanās vietas un izmēri ir noteikti ar ISO / IEC 7816-2 (Identifikācijas kartes - Integrētās shēmas kartes - 2.daļa: Kartes ar kontaktiem - Kontaktu izmēri un izvietojums).

Sazinieties ar viedkartēm, parasti tas nesatur akumulatoru, un strāvas padeve, kas nepieciešama, lai nodrošinātu viedkaršu lasītāju, kas darbojas kā sakaru līdzeklis starp viedkarti un uzņēmēju (piemēram, viedtālrunis, dators, POS). Sazinieties ar viedkaršu lasītāju saskarni ar viedkartēm, izmantojot ne vairāk kā astoņus kontaktpersonu PIN, savukārt bezkontaktu viedkaršu lasītājiem nav nepieciešams fizisks kontakts ar karti. Karšu kontaktu spilventiņi ir zeltīti, un divus no tiem (RFU) parasti neizmanto.

Lai gan pozīcija, minimālais un maksimālais kontaktligzdas izmērs un atrašanās vieta ir standartizēti, mikroshēmu ražotājs vai kartes piegādātāji var brīvi konstruēt kontaktpunkta izkārtojumu.

Kontaktu spilventiņi ir savienoti ar mikroshēmu, izmantojot ļoti plānas savienojošās stieples, kas ir aprakti iekapsulēšanas sveķos.

Šķērsgriezuma skats uz viedkartes mikroshēmas struktūru un iepakojumu

Viedkartes var iedalīt atkarībā no kartē ievietotas mikroshēmas veida un kā kartes apmaiņas datus ar karšu lasītāju. Tālāk sniegtajā attēlā ir precizēta klasifikācija:

MCU kartes / mikroprocesoru kartes

Mikroprocesoru kartēs ievieto mikromodeli, kurā ir viens vai vairāki silīcija integrētās shēmas mikroshēmas ar atmiņu un mikroprocesoru. Mikroprocesoru kartēm ir datu apstrādes iespējas un tie ir konceptuāli ekvivalenti datoram ar savu OS, ko sauc par operētājsistēmas karšu (COS), failu sistēmu un lietojumprogrammām. Vairākus pieteikumus var ielādēt MCU kartē.

Atmiņas kartes

Atmiņas kartes mikroshēmā tiek turēti un saglabāti dati EEPROM vai Flash atmiņā, bet procesoram nav neviena procesa, un tādēļ nav apstrādes iespēju. Atmiņas kartes ir droša un populāra alternatīva magnētisko joslu kartēm.

Displeju kartes

Displeju kartes ir viedkartes, kas papildus standarta mikroshēmai iestrādā vismaz akumulatoru, papildu mikroshēmu un LCD displeju, ko izmanto, lai parādītu slepenās atslēgas vai vienas laika paroles.

Bezkontakta viedkartes

Bezkontakta viedkarte iegults integrētās shēmas un vismaz antenu, kas sazinās ar termināli, izmantojot radio viļņus.

Hibrīdkartes

Hibrīdkarte ir viedkartes veids, kurā ievietotas divas mikroshēmas, viena - komunikācija, izmantojot saskarnes saskarni, un otrā, kas tiek izmantota saziņai ar bezkontaktu saskarni. Hibrīdkartes dažkārt sauc par "dvīņu kartēm". Lai gan tirgū vēl joprojām pastāvīgi samazinājies to izmantojums.

Dual interfeisa viedkartes

Divu interfeisu viedkarte, kas pazīstama arī kā Combi karte) ir viedkartes veids, kurā ievietota viena mikroshēma, kas spēj pārvaldīt gan kontaktu, gan bezkontaktu saskarni.

Izvērsta divu saskarnes viedkartes skats.

Daudzkomponentu kartes

Multi Component Cards ir viedkartes, kas papildus standarta mikroshēmai iestrādā vienu vai vairākas elektroniskas sastāvdaļas, piemēram, akumulatoru, LCD displeju un pirkstu nospiedumu sensoru.