Kas ir RFID taga?

Radiofrekvenču identifikācijas (RFID) tagi tiek izmantoti plaša pielietojuma klāstā, piemēram, dzīvnieku identificēšanai, preču uzskaitei piegādes ķēdē, izsekošanas aktīvu, piemēram, gāzes pudeles un alus buru, un piekļuves kontrole ēkās. RFID marķējumi ietver mikroshēmu, kas parasti saglabā statisko numuru (ID) un antenu, kas ļauj mikroshēmai nosūtīt uzglabāto numuru lasītājam. Daži RFID marķējumi satur lasīšanas / rakstīšanas atmiņu, lai saglabātu dinamiskos datus. Kad tags atrodas atbilstošā RF lasītāja diapazonā, tagam pievieno lasītāja RF lauku un nosūta tā ID lasītājam.

RFID marķējumi ir vienkārši, lēti un parasti ir vienreiz pieejami, lai gan tas ne vienmēr ir tādi kā atkārtoti lietojami veļas tagi. RFID tagam vai saziņai ar lasītāju nav nekāda drošības. Jebkurš lasītājs, kurš izmanto atbilstošo RF frekvenci (zems frekvence: 125/134 KHz, augsts frekvence: 13,56 MHz, un īpaši augstas frekvences: 900 MHz), un protokols var iegūt RFID tagu, lai paziņotu par tā saturu. (Ievērojiet, ka tas neattiecas uz automašīnas taustiņiem, kas satur drošu RFID marķējumu.) Pasīvos RFID marķējumus (ti, tos, kas nesatur akumulatoru), var nolasīt no attāluma no vairākām collām (centimetriem) līdz daudziem pagalmiem (metros) atkarībā no RF frekvences biežums un izturība, kas tiek izmantota ar konkrēto tagu. RFID tagiem ir kopīgas pazīmes, tostarp:

Zema izmaksu dizains un liela apjoma ražošana, lai samazinātu ieguldījumus, kas nepieciešami ieviešanai.

Minimāla drošība daudzās lietojumprogrammās, ar tagiem, ko var nolasīt jebkurš saderīgs lasītājs. Dažām lietojumprogrammām, piemēram, automašīnas atslēgām, ir drošības elementi, jo īpaši RFID marķējuma autentiskuma noteikšanas noteikumi, pirms aizdedzes ieslēgšana automašīnai sāk darboties.

Minimāla datu glabāšana, kas ir salīdzināma ar svītrkodu, parasti fiksēts formāts, kas tiek rakstīts vienu reizi, kad tiek izgatavots tags, lai gan lasīšanas / rakstīšanas tagi eksistē.

Lasīt diapazonu, kas optimizēts, lai palielinātu ātrumu un lietderību.

RFID karšu lasītājs